Gimoka Kahvelerine Yolculuk

Yazar pasta 31/10/2018 0 Yorumlar

1956 yılından bu yana gerçek İtalyan kahvesi GİMOKA sektörde hacim açısından lider marka özelliği taşımaktadır. Gimoka kahve kendine has kahve kavurma teknikleriyle birlikte özenle seçilen dünyanın en kaliteli kahve çekirdekleri ile harmanlanır. Gimoka kahve dünyanın en iyi Arabica ve Robusta çekirdeklerini özenle seçerek ayrı cinslerin tek harmanda buluşmasını sağlar. Yeşil çekirdek seçimi ile kavurma eğrilerini oluşturma konusunda oldukça deneyimlidir. Damakta aromatik bir tat bırakan Gimoka kahve çeşitlerini bir çatı altında toplamak ve hepsi hakkında ufak ufak bilgi vermek gerekirse listemiz şu şekilde oluşur:

Puro Aroması
Tüketicilere çeşitli tatlar ve kalite sunmak amacıyla saf aroma üretildi.
Gimoka’nın ürün yelpazesi, İtalyan tüketicilere sunulan sıcak içecek teklifini genişletmektedir.

Cremoso
Yumuşak, dengeli ve orta gövdeli bir karışım. Aroma ve narin asitliği, fındık ve kurutulmuş meyve ile karakterize edilen duyumlar dengesinde birleşir.

Deciso
Güçlü, kompakt ve yoğun. Şekersiz kakao tozu ve kurutulmuş meyve kokularının bir karışımını sunan büyüleyici bir vücuda sahip bir espresso. Daha koyu kavurma süreci, damağa uzun ve yuvarlak bir tat bırakan değerli odunun güçlü bir lezzetini karıştırır.

Intenso
Güçlü ve kalıcı aroma ve yoğun aromalı bir karışım. Fındık renkli krema, hassas bir asitlik ve badem ve kurutulmuş meyve aroması içeren son kat ile tam gövdelidir.

Vellutato 100% Arabica
Seçkin Arabica tohumlarının bir karışımı, lezzetli çikolata ve meyve aromaları ile ayırt edilen bir kahve oluşturur. Kızartmanın yoğunluğu iyi gövdeli bir kahve ve yoğun bir krema sağlar.

Soave Decaffeinato
Yoğun ve zengin aromalı kafeinsiz espresso, karışımların seçimi, ustaca kavurma ve doğal kafeinsizleştirme işlemi sayesinde kahvenin tüm duyusal özelliklerini koruyor.

Lungo
Orta Amerika'nın bu enfes Arabica karışımı meyve aromalı kokusuyla kahve üretiyor.

Cremoso
Orta ve Güney Amerika'dan gelen Arabica kahvesi ve Asya'dan gelen çekirdeği karışımlarından doğan bir kahve, eşsiz inceliklerine hayran bırakıyor.
Tatlı ve meyveli aromanın dengeli bir karışımı, büyüleyici ve kremalı bir espresso oluşturan bisküvi kokusuyla birlikte.

Deciso
Şekersiz kakao tozu ve kurutulmuş meyve kokularının bir karışımını sunan büyüleyici bir özelliğe sahip bir espresso.
Daha koyu kavurma işlemi, damağa uzun ömürlü ve yuvarlak bir tat bırakan değerli odunların güçlü bir lezzetini karıştırır.

Intenso
Güney Amerika'nın Arap kahvesi, kavrulmuş ve çikolatalı kokular sağlar ve Güney - Doğu Asya'dan gelen kahve ile düzgün bir şekilde dengelenir.
Sonuç, kalıcı bir aperatif ve kuru meyve ile karakterize edilen yoğun ve aromalı bir kahve.

Vellutato 100% Arabica
Orta ve Güney Amerika'dan gelen en iyi kahve ile yapılan% 100 Arabica karışımı.
Orta derecede kavurma işlemi sayesinde hoş ve dengeli bir asitliği ile çok aromatik bir kahve ortaya çıkıyor. Kurutulmuş fındık aroması, şekersiz kakao tozunu hatırlatan bir asitle birlikte bulunabilir.

Soave Decaffeinato
%100 Robusta kahve, daha hafif bir aroma sevenler için uygun, dengeli ve tam bir espresso oluşturur.
Aromatik profil, bu karışımın zenginliği ve kahve çekirdeklerinin gerçek doğası, kafeinsiz sürece rağmen tutulur.

Yorum Yap